Funkcja drukowania rusztowań (scaffoldu) do zastosowań biomedycznych.ear3

3DSmartJet daje możliwość drukowania konstrukcji porastającym materiałem biologicznym. Nowa funkcja została wyposażana w mechanizm regulacji gęstości wypełnienia scaffoldu. Urządzenie może pracować z materiałami nie tylko dedykowanymi lecz również z własnymi materiałami dzięki możliwości wprowadzenia własnych parametrów danego materiału użytego do druku.

Oprogramowanie ENDICAM umożliwia ustawienie współczynnika wypełnienia drukowanego modelu. Za pomocą tej funkcji użytkownik ma możliwość regulacji gęstości scaffoldu.


earsoft

Urządzenie umożliwia  wydruk specjalnej struktury o odpowiednim kształcie która to stanowi konstrukcje na która nanoszone są w późniejszym procesie komórki które po odpowiedniej inkubacji tworzą żywa tkankę. 

Materiał z którego budowane jest rusztowanie w procesie biodruku może zostać rozpuszczone i usunięte lub pozostać jako usztywnienie konstrukcji , wszystko w zależności od materiału użytego w procesie drukowania oraz w zależności od celu w jakim dany detal jest drukowany. 

Użytkownik może sam dowolnie dobierać materiał użyty w procesie drukowania, zwykle są to materiały rozpuszczalne a następnie poddane dalszej obróbce i pokryte różnorodnym materiałem biomedycznym.

 Oprogramowanie ENDICAM >>

   

3DSmartJet in Action

 

FILAMENT - Materiały do druku

3D SmartJet Materiały

VMX230-ABS – Materiały budulcowe ABS
VSX230-ABS – Materiały podporowe

Wiecej informacji...

 

Galeria Modeli

Colors